Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+9,7 %
+64 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 176 000 | 202 000 | 230 000 | 361 000 | 396 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 19,7 % | 0 % | 30,7 % | 57 % | 9,7 % |
Liiketulos, € | 39 000 | 8 000 | 4 000 | 31 000 | 58 000 |
Tilikauden tulos, € | 32 000 | 7 000 | 4 000 | 28 000 | 46 000 |
Käyttökate, % | 22,7 % | 4,1 % | 2 % | 8,8 % | 14,8 % |
Liikevoitto, % | 22,7 % | 4,1 % | 2 % | 8,8 % | 14,9 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | - | 2 | 3 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 176 000 | - | 115 000 | 120 000 | 198 000 |
Virallinen nimi
20.4.2018
Osakeyhtiö
Siikajoki
Katso kartallaPäätoimiala
Sähkölaitteet, sähkökoneet
Muiden sähkölaitteiden valmistus (27900)
Y-tunnus:
20.4.2018
Ennakkoperintärekisteri:
20.4.2018
Verohallinnon perustiedot:
3.5.2018
Työnantajarekisteri:
1.5.2020
Kaupparekisteri:
3.5.2018
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
20.4.2018
Hautek Oy on perustettu vuonna 2018. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Siikajoki, ja pääasiallinen toimiala Sähkölaitteet, sähkökoneet.
Yhtiön Hautek Oy liikevaihto oli 396 tuhatta ja tilikauden tulos 46 tuhatta. Liikevaihto nousi 9,7%. Liikevoittoprosentti oli 14,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä laski 33,3% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää