Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+4,8 %
+6 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 2 101 000 | 1 970 000 | 1 608 000 | 1 488 000 | 1 559 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 12,2 % | 0 % | −23,5 % | −7,5 % | 4,8 % |
Liiketulos, € | 346 000 | 332 000 | 264 000 | 205 000 | 225 000 |
Tilikauden tulos, € | 278 000 | 269 000 | 233 000 | 217 000 | 230 000 |
Käyttökate, % | 17,5 % | 18 % | 16,9 % | 15,3 % | 16 % |
Liikevoitto, % | 16,5 % | 16,9 % | 16,5 % | 13,8 % | 14,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | 1 970 000 | 1 608 000 | 1 488 000 | 1 559 000 |
Päätoimiala
Louhintakoneet, louhintalaitteet
Kaivos- ja rakennuskoneiden tukkukauppa (46630)
Y-tunnus:
13.5.2009
Ennakkoperintärekisteri:
20.5.2009
Verohallinnon perustiedot:
25.5.2009
Työnantajarekisteri:
1.9.2010
Kaupparekisteri:
20.5.2009
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
21.10.2020
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
20.5.2009
Hewix Oy on perustettu vuonna 2009. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Pirkkala, ja pääasiallinen toimiala Louhintakoneet, louhintalaitteet.
Yhtiön Hewix Oy liikevaihto oli 1,56 miljoonaa ja tilikauden tulos 230 tuhatta. Liikevaihto nousi 4,8%. Liikevoittoprosentti oli 14,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää