Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+17 %
+181 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 3 639 000 | 3 831 000 | 3 889 000 | 4 277 000 | 5 018 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 6,1 % | 5,3 % | 1,5 % | 10 % | 17,3 % |
Liiketulos, € | 1 743 000 | 2 000 | 7 000 | 60 000 | 105 000 |
Tilikauden tulos, € | 2 000 | - | −21 000 | 16 000 | 45 000 |
Käyttökate, % | 47,9 % | 0,1 % | 0,2 % | 1,4 % | 2,8 % |
Liikevoitto, % | 47,9 % | 0,1 % | 0,2 % | 1,4 % | 2,1 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | - | - | - | 1 | 4 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | - | - | 4 277 000 | 1 255 000 |
Virallinen nimi
31.3.2011
Osakeyhtiö
Turku
Katso kartallaMedbase Ltd
Medbase Ab
Päätoimiala
Yrityspalvelut
Muualla luokittelematon muu liike-elämän tukipalvelutoiminta (82990)
Y-tunnus:
18.3.2011
Ennakkoperintärekisteri:
18.3.2011
Verohallinnon perustiedot:
29.4.2011
Työnantajarekisteri:
4.1.2024
Kaupparekisteri:
31.3.2011
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
11.1.2011
Medbase Oy on perustettu vuonna 2011. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Turku, ja pääasiallinen toimiala Yrityspalvelut.
Yhtiön Medbase Oy liikevaihto oli 5,02 miljoonaa ja tilikauden tulos 45 tuhatta. Liikevaihto nousi 17,3%. Liikevoittoprosentti oli 2,1%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 4 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 300% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää