Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+11 %
+118 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 154 000 | 103 000 | 124 000 | 132 000 | 147 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 32,8 % | −33,1 % | 20,4 % | 6,5 % | 11,4 % |
Liiketulos, € | 57 000 | 19 000 | 47 000 | 27 000 | 49 000 |
Tilikauden tulos, € | 45 000 | 14 000 | 34 000 | 17 000 | 37 000 |
Käyttökate, % | 46,6 % | 29,4 % | 46,3 % | 28,1 % | 48,8 % |
Liikevoitto, % | 37,7 % | 18,5 % | 38,7 % | 21 % | 33,4 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 154 000 | 103 000 | 124 000 | 132 000 | 147 000 |
Virallinen nimi
3.7.1986
Osakeyhtiö
Kuopio
Katso kartallaPäätoimiala
Vuokramökit
Asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta (68202)
Y-tunnus:
19.11.1986
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
19.11.1986
Kaupparekisteri:
3.7.1986
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
25.8.2020
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Pitkänen Tapio Oy on perustettu vuonna 1986. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Kuopio, ja pääasiallinen toimiala Vuokramökit.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Tapio Pitkänen Oy.
Yhtiön Pitkänen Tapio Oy liikevaihto oli 147 tuhatta ja tilikauden tulos 37 tuhatta. Liikevaihto nousi 11,4%. Liikevoittoprosentti oli 33,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää