Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−7,8 %
−86 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/06 | 2022/06 | 2023/06 | 2024/06 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 35 976 000 | 651 000 | 805 000 | 1 236 000 | 1 140 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | −98,2 % | 23,7 % | 53,5 % | −7,8 % |
Liiketulos, € | 8 113 000 | 440 000 | 3 293 000 | 482 000 | 2 853 000 |
Tilikauden tulos, € | 10 073 000 | 2 858 000 | 393 000 | 3 083 000 | 420 000 |
Käyttökate, % | 22,6 % | 75,5 % | 399,1 % | 39,7 % | 251,4 % |
Liikevoitto, % | 22,6 % | 67,8 % | 409,5 % | 39 % | 250,3 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 63 | 67 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 571 000 | 10 000 | 805 000 | 1 236 000 | 1 140 000 |
Virallinen nimi
22.4.2020
Osakeyhtiö
Vaasa
Katso kartallaPäätoimiala
Vesirakentaminen
Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen (68120)
Y-tunnus:
22.4.2020
Ennakkoperintärekisteri:
1.9.2020
Verohallinnon perustiedot:
1.9.2020
Työnantajarekisteri:
1.9.2020
Kaupparekisteri:
31.8.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.9.2020
Wasa Dredging on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vaasa, ja pääasiallinen toimiala Vesirakentaminen.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Wasa Dredging Group Oy Ltd.
Yhtiön Wasa Dredging liikevaihto oli 1,14 miljoonaa ja tilikauden tulos 420 tuhatta. Liikevaihto laski 7,8%. Liikevoittoprosentti oli 250,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää