Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+22 %
+6 300 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 525 000 | 569 000 | 542 000 | 480 000 | 585 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 37,4 % | 0 % | 3,2 % | −11,4 % | 21,9 % |
Liiketulos, € | 79 000 | 72 000 | 42 000 | - | 75 000 |
Tilikauden tulos, € | 66 000 | 58 000 | 34 000 | 1 000 | 64 000 |
Käyttökate, % | 24,8 % | 22,7 % | 18,3 % | 12,8 % | 27,3 % |
Liikevoitto, % | 15,2 % | 12,8 % | 7,8 % | - | 12,8 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 525 000 | 569 000 | 542 000 | 480 000 | 585 000 |
Virallinen nimi
1.1.1999
Osakeyhtiö
Jämsä
Katso kartallaPäätoimiala
Vedenpuhdistus ja vedenjakelu
Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu (36000)
Y-tunnus:
19.7.1999
Ennakkoperintärekisteri:
1.11.1999
Verohallinnon perustiedot:
19.7.1999
Työnantajarekisteri:
1.1.2002
Kaupparekisteri:
1.7.1999
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.11.1999
Himos-Infra Oy on perustettu vuonna 1999. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Jämsä, ja pääasiallinen toimiala Vedenpuhdistus ja vedenjakelu.
Yhtiön Himos-Infra Oy liikevaihto oli 585 tuhatta ja tilikauden tulos 64 tuhatta. Liikevaihto nousi 21,9%. Liikevoittoprosentti oli 12,8%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää