Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−65 %
−75 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 743 000 | 870 000 | 637 000 | 1 750 000 | 619 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 8,2 % | 17,1 % | −26,8 % | 174,7 % | −64,6 % |
Liiketulos, € | 111 000 | −22 000 | 15 000 | 333 000 | 81 000 |
Tilikauden tulos, € | 94 000 | −23 000 | 14 000 | 266 000 | 66 000 |
Käyttökate, % | 15 % | −2,5 % | 2,4 % | 19 % | 13,2 % |
Liikevoitto, % | 15 % | −2,5 % | 2,4 % | 19 % | 13,2 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 743 000 | 870 000 | 637 000 | 1 750 000 | 619 000 |
Virallinen nimi
9.12.2019
Osakeyhtiö
Vaasa
Katso kartallaPäätoimiala
Varainhoito, omaisuudenhoito
Omaisuudenhoitotoiminta (66300)
Y-tunnus:
9.12.2019
Ennakkoperintärekisteri:
9.12.2019
Verohallinnon perustiedot:
9.12.2019
Kaupparekisteri:
9.12.2019
Rinta Capital Oy on perustettu vuonna 2019. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vaasa, ja pääasiallinen toimiala Varainhoito, omaisuudenhoito.
Yhtiön Rinta Capital Oy liikevaihto oli 619 tuhatta ja tilikauden tulos 66 tuhatta. Liikevaihto laski 64,6%. Liikevoittoprosentti oli 13,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää