Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−14 %
−18 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 176 000 | 180 000 | 163 000 | 198 000 | 170 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 15,8 % | 0 % | −7,4 % | 21,5 % | −14,1 % |
Liiketulos, € | 31 000 | 37 000 | 24 000 | 41 000 | 34 000 |
Tilikauden tulos, € | 24 000 | 29 000 | 19 000 | 33 000 | 27 000 |
Käyttökate, % | 19,8 % | 22,5 % | 16,5 % | 22 % | 21,6 % |
Liikevoitto, % | 18 % | 20,7 % | 15 % | 21,2 % | 20,7 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 176 000 | 180 000 | 163 000 | 198 000 | 170 000 |
Virallinen nimi
6.2.2009
Osakeyhtiö
Raasepori
Katso kartallaPäätoimiala
Valimot ja valutuotteet
Muiden muovituotteiden valmistus (22260)
Y-tunnus:
6.2.2009
Ennakkoperintärekisteri:
16.2.2009
Verohallinnon perustiedot:
24.2.2009
Työnantajarekisteri:
1.10.2014
Kaupparekisteri:
13.2.2009
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
16.2.2009
Ruiskuvalu Elonen Oy on perustettu vuonna 2009. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Raasepori, ja pääasiallinen toimiala Valimot ja valutuotteet.
Yhtiön Ruiskuvalu Elonen Oy liikevaihto oli 170 tuhatta ja tilikauden tulos 27 tuhatta. Liikevaihto laski 14,1%. Liikevoittoprosentti oli 20,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää