Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−26 %
−112 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 413 000 | 307 000 | 323 000 | 345 000 | 257 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 24 % | 0 % | −21,8 % | 6,8 % | −25,5 % |
Liiketulos, € | 56 000 | 76 000 | 47 000 | −28 000 | −4 000 |
Tilikauden tulos, € | 45 000 | 61 000 | 38 000 | 34 000 | −4 000 |
Käyttökate, % | 13,7 % | 25 % | 14,6 % | −8 % | −1,2 % |
Liikevoitto, % | 13,7 % | 25 % | 14,7 % | −8 % | −1,3 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 413 000 | 307 000 | 323 000 | 345 000 | - |
Virallinen nimi
31.12.1984
Osakeyhtiö
Paimio
Katso kartallaPäätoimiala
Urheiluvälineet, ulkoiluvälineet ja varusteet
Polkupyörien ja muiden urheiluvälineiden vähittäiskauppa (47632)
Y-tunnus:
18.2.1985
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
18.2.1985
Kaupparekisteri:
31.12.1984
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Sportia Santala on perustettu vuonna 1984. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Paimio, ja pääasiallinen toimiala Urheiluvälineet, ulkoiluvälineet ja varusteet.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Pyöräliike Santala Oy.
Yhtiön Sportia Santala liikevaihto oli 257 tuhatta ja tilikauden tulos -4 tuhatta. Liikevaihto laski 25,5%. Liikevoittoprosentti oli -1,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää