Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | - | 103 000 | 207 000 | 435 000 | 516 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 0 % | 101 % | 110,1 % | 18,6 % |
Liiketulos, € | −1 000 | 94 000 | 178 000 | 252 000 | 259 000 |
Tilikauden tulos, € | −1 000 | 75 000 | 143 000 | 201 000 | 207 000 |
Käyttökate, % | - | 92,7 % | 86,8 % | 58,2 % | 50,3 % |
Liikevoitto, % | - | 92,7 % | 86,8 % | 58,2 % | 50,3 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 0 | 103 000 | 207 000 | 218 000 | 258 000 |
Virallinen nimi
15.8.2019
Osakeyhtiö
Vaasa
Katso kartallaStewicon Ltd
Stewicon Oy
Muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta (74999)
Y-tunnus:
15.8.2019
Ennakkoperintärekisteri:
8.8.2022
Verohallinnon perustiedot:
16.8.2019
Kaupparekisteri:
16.8.2019
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
8.8.2022
Stewicon Ab on perustettu vuonna 2019. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vaasa.
Yhtiön Stewicon Ab liikevaihto oli 516 tuhatta ja tilikauden tulos 207 tuhatta. Liikevaihto nousi 18,6%. Liikevoittoprosentti oli 50,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää