Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+20 %
−5,7 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2022/05 | 2023/05 | 2024/05 | 2025/05 | 2026/05 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 268 000 | 299 000 | 786 000 | 1 436 000 | 1 719 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 100 % | 11,6 % | 162,9 % | 82,7 % | 19,7 % |
Liiketulos, € | 6 000 | 25 000 | 58 000 | 200 000 | 187 000 |
Tilikauden tulos, € | 4 000 | 19 000 | 46 000 | 159 000 | 150 000 |
Käyttökate, % | 5,9 % | 11,2 % | 8,8 % | 14,6 % | 11,4 % |
Liikevoitto, % | 2,3 % | 8,5 % | 7,5 % | 14 % | 10,9 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 268 000 | 299 000 | 786 000 | 1 436 000 | 860 000 |
Virallinen nimi
14.5.2020
Osakeyhtiö
Ylivieska
Katso kartalla3DImport Company Finland
3Dkauppa Europe
Import Company Finland LTD
Päätoimiala
Tukkuliike
Muu muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden tukkukauppa (46649)
Y-tunnus:
14.5.2020
Ennakkoperintärekisteri:
14.5.2020
Verohallinnon perustiedot:
27.5.2020
Kaupparekisteri:
27.5.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
14.5.2020
Import Company Finland Oy on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Ylivieska, ja pääasiallinen toimiala Tukkuliike.
Yhtiön Import Company Finland Oy liikevaihto oli 1,72 miljoonaa ja tilikauden tulos 150 tuhatta. Liikevaihto nousi 19,7%. Liikevoittoprosentti oli 10,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
05/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää