Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+12 %
+29 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2022/02 | 2023/02 | 2024/02 | 2025/02 | 2026/02 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 988 000 | 950 000 | 914 000 | 782 000 | 875 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 5,8 % | −3,8 % | −3,8 % | −14,4 % | 11,9 % |
Liiketulos, € | 169 000 | 99 000 | 202 000 | 111 000 | 158 000 |
Tilikauden tulos, € | 135 000 | 79 000 | 161 000 | 101 000 | 130 000 |
Käyttökate, % | 23,1 % | 16,8 % | 26,5 % | 19,7 % | 20,3 % |
Liikevoitto, % | 17,2 % | 10,5 % | 22,1 % | 14,3 % | 18,1 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 988 000 | 950 000 | 914 000 | 782 000 | 438 000 |
Virallinen nimi
20.2.2009
Osakeyhtiö
Ypäjä
Katso kartallaMV-Trukit
Päätoimiala
Autokorjaamo ja autohuolto
Trukkihuolto
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus (95312)
Y-tunnus:
20.2.2009
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.2009
Verohallinnon perustiedot:
5.3.2009
Kaupparekisteri:
1.3.2009
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
1.7.2023
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.3.2009
Matti Vilhonen Oy on perustettu vuonna 2009. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Ypäjä, ja pääasiallinen toimiala Trukkihuolto.
Yhtiön toinen toimiala on autokorjaamo ja autohuolto.
Yhtiön Matti Vilhonen Oy liikevaihto oli 875 tuhatta ja tilikauden tulos 130 tuhatta. Liikevaihto nousi 11,9%. Liikevoittoprosentti oli 18,1%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
02/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää