Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−0,6 %
+1 984 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 155 000 | 159 000 | 175 000 | 174 000 | 173 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 2,6 % | 10,1 % | −0,6 % | −0,6 % |
Liiketulos, € | −15 000 | −12 000 | 6 000 | 8 000 | −260 000 |
Tilikauden tulos, € | −43 000 | −45 000 | 85 000 | −19 000 | 358 000 |
Käyttökate, % | −9,1 % | 83,3 % | 48,5 % | 4,7 % | −128,4 % |
Liikevoitto, % | −9,1 % | −7,5 % | 3,8 % | 4,7 % | −150,9 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 15 | 3 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 155 000 | 159 000 | 175 000 | 12 000 | 58 000 |
Virallinen nimi
8.10.2014
Osakeyhtiö
Tampere
Katso kartallaPohjanmaan Saippua
Päätoimiala
Toimistopalvelut
Hallinto- ja toimistopalvelut (82100)
Y-tunnus:
8.10.2014
Ennakkoperintärekisteri:
15.10.2014
Verohallinnon perustiedot:
30.10.2014
Kaupparekisteri:
22.10.2014
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
15.10.2014
Posa Oy on perustettu vuonna 2014. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tampere, ja pääasiallinen toimiala Toimistopalvelut.
Yhtiön Posa Oy liikevaihto oli 173 tuhatta ja tilikauden tulos 358 tuhatta. Liikevaihto laski 0,6%. Liikevoittoprosentti oli -150,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 3 työntekijää. Työntekijämäärä laski 80% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää