Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−17 %
−75 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2022/04 | 2023/04 | 2024/04 | 2025/04 | 2026/04 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 620 000 | 574 000 | 470 000 | 512 000 | 423 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 9,7 % | −7,4 % | −18,1 % | 8,9 % | −17,4 % |
Liiketulos, € | 101 000 | 57 000 | −6 000 | 77 000 | −16 000 |
Tilikauden tulos, € | 93 000 | 31 000 | 14 000 | 56 000 | 14 000 |
Käyttökate, % | 16,4 % | 10,1 % | −1,2 % | 15,2 % | −3,8 % |
Liikevoitto, % | 16,4 % | 10,1 % | −1,2 % | 15,2 % | −3,8 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 103 000 | 82 000 | 78 000 | 85 000 | 71 000 |
Virallinen nimi
31.1.2014
Osakeyhtiö
Turku
Katso kartallaPäätoimiala
Tietokonepelit ja pelikonsolit
Videopelien kustantaminen (58210)
Y-tunnus:
9.1.2014
Ennakkoperintärekisteri:
9.1.2014
Verohallinnon perustiedot:
7.2.2014
Työnantajarekisteri:
1.2.2018
Kaupparekisteri:
31.1.2014
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.11.2013
Fruitbat Factory Oy on perustettu vuonna 2014. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Turku, ja pääasiallinen toimiala Tietokonepelit ja pelikonsolit.
Yhtiön Fruitbat Factory Oy liikevaihto oli 423 tuhatta ja tilikauden tulos 14 tuhatta. Liikevaihto laski 17,4%. Liikevoittoprosentti oli -3,8%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
04/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 6 työntekijää. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää