Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+8,3 %
+107 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja yksin
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 124 000 | 143 000 | 152 000 | 204 000 | 221 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −43,1 % | 15,3 % | 6,3 % | 34,2 % | 8,3 % |
Liiketulos, € | 17 000 | 5 000 | 29 000 | 54 000 | 87 000 |
Tilikauden tulos, € | 13 000 | 3 000 | 21 000 | 42 000 | 87 000 |
Käyttökate, % | 15,5 % | 5,7 % | 32,1 % | 34,2 % | 46,1 % |
Liikevoitto, % | 14,5 % | 3,9 % | 19,5 % | 27 % | 39,9 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 124 000 | 143 000 | 152 000 | 204 000 | 221 000 |
Virallinen nimi
15.3.2018
Osakeyhtiö
Evijärvi
Katso kartallaPäätoimiala
Teollisuuden kunnossapito
Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus (33200)
Y-tunnus:
15.3.2018
Ennakkoperintärekisteri:
15.3.2018
Verohallinnon perustiedot:
27.3.2018
Kaupparekisteri:
27.3.2018
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
15.3.2018
Veinco Oy on perustettu vuonna 2018. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Evijärvi, ja pääasiallinen toimiala Teollisuuden kunnossapito.
Yhtiön Veinco Oy liikevaihto oli 221 tuhatta ja tilikauden tulos 87 tuhatta. Liikevaihto nousi 8,3%. Liikevoittoprosentti oli 39,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää