Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+676 %
+2 752 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/06 | 2022/06 | 2024/06 | 2025/06 | 2026/06 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 2 810 000 | 1 011 000 | 301 000 | 84 000 | 652 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 242,3 % | −64 % | −70,2 % | −72,1 % | 676,2 % |
Liiketulos, € | 2 100 000 | 563 000 | 353 000 | −279 000 | −357 000 |
Tilikauden tulos, € | 1 729 000 | 529 000 | 558 000 | −61 000 | 1 618 000 |
Käyttökate, % | 74,7 % | 55,8 % | 117,5 % | −332,4 % | −54,7 % |
Liikevoitto, % | 74,7 % | 55,8 % | 117,5 % | −332,4 % | −54,7 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | - | - | - | - | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | - | - | - | - |
Virallinen nimi
17.11.2008
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaCore Investment
Päätoimiala
Sijoitusneuvonta
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta (64990)
Y-tunnus:
5.11.2008
Ennakkoperintärekisteri:
1.4.2026
Verohallinnon perustiedot:
17.11.2008
Kaupparekisteri:
17.11.2008
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.4.2026
Core Capital Oy on perustettu vuonna 2008. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Sijoitusneuvonta.
Yhtiön Core Capital Oy liikevaihto oli 652 tuhatta ja tilikauden tulos 1,62 miljoonaa. Liikevaihto nousi 676,2%. Liikevoittoprosentti oli -54,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää