Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+8,7 %
−4,1 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 214 000 | 310 000 | 311 000 | 346 000 | 376 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 92,8 % | 44,9 % | 0,3 % | 11,3 % | 8,7 % |
Liiketulos, € | 117 000 | 164 000 | 184 000 | 204 000 | 199 000 |
Tilikauden tulos, € | 128 000 | 175 000 | 154 000 | 171 000 | 164 000 |
Käyttökate, % | 74,9 % | 64,4 % | 69,2 % | 67,2 % | 60,5 % |
Liikevoitto, % | 55,2 % | 53,1 % | 59,3 % | 59,2 % | 53,2 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 214 000 | 310 000 | 311 000 | 346 000 | 376 000 |
Virallinen nimi
29.9.2000
Osakeyhtiö
Lahti
Katso kartallaPäätoimiala
Ahtaus
Lastaus, purkupalvelu
Satama
Lastinkäsittely (52240)
Y-tunnus:
6.10.2000
Ennakkoperintärekisteri:
15.6.2001
Verohallinnon perustiedot:
6.10.2000
Työnantajarekisteri:
1.6.2001
Kaupparekisteri:
29.9.2000
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
4.6.2004
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.2001
West Tank Oy on perustettu vuonna 2000. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Lahti, ja pääasiallinen toimiala Satama.
Yhtiön muut toimialat ovat ahtaus, lastaus, purkupalvelu.
Yhtiön West Tank Oy liikevaihto oli 376 tuhatta ja tilikauden tulos 164 tuhatta. Liikevaihto nousi 8,7%. Liikevoittoprosentti oli 53,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää