Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+116 %
+417 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2022/01 | 2023/01 | 2024/01 | 2025/01 | 2026/01 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 953 000 | 534 000 | 302 000 | 276 000 | 595 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 77,8 % | −44 % | −43,4 % | −8,6 % | 115,6 % |
Liiketulos, € | −38 000 | −26 000 | −54 000 | −10 000 | 38 000 |
Tilikauden tulos, € | −37 000 | −23 000 | −56 000 | −12 000 | 38 000 |
Käyttökate, % | −4 % | −4,7 % | −17,6 % | −3,6 % | 6,5 % |
Liikevoitto, % | −4 % | −4,7 % | −17,6 % | −3,6 % | 6,5 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 953 000 | 534 000 | 302 000 | 276 000 | 595 000 |
Virallinen nimi
22.11.1989
Osakeyhtiö
Turku
Katso kartallaPäätoimiala
Raskaan kaluston varusteet
Kuorma-autojen ja muiden raskaiden moottoriajoneuvojen tukkukauppa (46712)
Y-tunnus:
1.10.1990
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
1.10.1990
Kaupparekisteri:
22.11.1989
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Mattilan Kuorma-auto Oy on perustettu vuonna 1989. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Turku, ja pääasiallinen toimiala Raskaan kaluston varusteet.
Yhtiön Mattilan Kuorma-auto Oy liikevaihto oli 595 tuhatta ja tilikauden tulos 38 tuhatta. Liikevaihto nousi 115,6%. Liikevoittoprosentti oli 6,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
01/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää