Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+90 %
+167 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 65 000 | 506 000 | 613 000 | 1 178 000 | 2 239 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 678,5 % | 21,2 % | 92,2 % | 90,1 % |
Liiketulos, € | 6 000 | 38 000 | 48 000 | 229 000 | 612 000 |
Tilikauden tulos, € | 4 000 | 30 000 | 38 000 | 183 000 | 489 000 |
Käyttökate, % | 9,3 % | 7,6 % | 7,9 % | 19,5 % | 27,4 % |
Liikevoitto, % | 9,3 % | 7,6 % | 7,9 % | 19,5 % | 27,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 3 | 3 | 3 | 4 | 6 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 22 000 | 169 000 | 204 000 | 295 000 | 373 000 |
Virallinen nimi
16.6.2021
Osakeyhtiö
Hamina
Katso kartallaPäätoimiala
Rakennuttajapalvelu
Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen (68120)
Y-tunnus:
16.6.2021
Ennakkoperintärekisteri:
16.6.2021
Verohallinnon perustiedot:
18.6.2021
Työnantajarekisteri:
1.2.2024
Kaupparekisteri:
18.6.2021
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.7.2021
Dacon Oy on perustettu vuonna 2021. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Hamina, ja pääasiallinen toimiala Rakennuttajapalvelu.
Yhtiön Dacon Oy liikevaihto oli 2,24 miljoonaa ja tilikauden tulos 489 tuhatta. Liikevaihto nousi 90,1%. Liikevoittoprosentti oli 27,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 6 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 50% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää