Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−39 %
−205 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 462 000 | 215 000 | 210 000 | 236 000 | 143 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −0,4 % | −53,5 % | −2,3 % | 12,4 % | −39,4 % |
Liiketulos, € | 117 000 | 15 000 | −21 000 | 22 000 | −23 000 |
Tilikauden tulos, € | 93 000 | 12 000 | −20 000 | 22 000 | −23 000 |
Käyttökate, % | 25,6 % | 7,5 % | −9,6 % | 9,4 % | −15,9 % |
Liikevoitto, % | 25,6 % | 7,4 % | −9,6 % | 9,3 % | −15,9 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 462 000 | 215 000 | 210 000 | 236 000 | 143 000 |
Virallinen nimi
30.12.1999
Osakeyhtiö
Espoo
Katso kartallaPäätoimiala
Rakennustarvikkeet, rakennusmateriaalit
Rakennustarvikkeiden tukkukauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään (46831)
Y-tunnus:
21.10.1999
Ennakkoperintärekisteri:
8.5.2008
Verohallinnon perustiedot:
21.10.1999
Kaupparekisteri:
30.12.1999
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
18.4.2008
Indigo Sourcing Oy on perustettu vuonna 1999. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Espoo, ja pääasiallinen toimiala Rakennustarvikkeet, rakennusmateriaalit.
Yhtiön Indigo Sourcing Oy liikevaihto oli 143 tuhatta ja tilikauden tulos -23 tuhatta. Liikevaihto laski 39,4%. Liikevoittoprosentti oli -15,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää