Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+260 %
−400 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/02 | 2023/02 | 2024/02 | 2025/02 | 2026/02 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 29 000 | 157 000 | 121 000 | 144 000 | 519 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 441,4 % | −22,9 % | 19 % | 260,4 % |
Liiketulos, € | −1 000 | 11 000 | 15 000 | 8 000 | −11 000 |
Tilikauden tulos, € | −1 000 | 6 000 | 12 000 | 6 000 | −18 000 |
Käyttökate, % | −0,5 % | 7,6 % | 13,2 % | 6 % | −1 % |
Liikevoitto, % | −0,5 % | 7,6 % | 13,2 % | 6 % | −2 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | - | 1 | 1 | 4 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 29 000 | - | 121 000 | 144 000 | 130 000 |
Virallinen nimi
21.12.2020
Osakeyhtiö
Tampere
Katso kartallaPäätoimiala
Rakennusliike
Talonrakentaminen (41000)
Y-tunnus:
21.12.2020
Ennakkoperintärekisteri:
21.12.2020
Verohallinnon perustiedot:
25.1.2021
Työnantajarekisteri:
1.1.2021
Kaupparekisteri:
25.1.2021
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
22.12.2020
Saumalaakso Oy Pirkanmaa on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tampere, ja pääasiallinen toimiala Rakennusliike.
Yhtiön Saumalaakso Oy Pirkanmaa liikevaihto oli 519 tuhatta ja tilikauden tulos -18 tuhatta. Liikevaihto nousi 260,4%. Liikevoittoprosentti oli -2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
02/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 4 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 300% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää