Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−20 %
+30 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 189 000 | 326 000 | 291 000 | 357 000 | 287 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 72,5 % | −10,7 % | 22,7 % | −19,6 % |
Liiketulos, € | −21 000 | 55 000 | 104 000 | 77 000 | 102 000 |
Tilikauden tulos, € | −22 000 | 38 000 | 83 000 | 64 000 | 83 000 |
Käyttökate, % | −2,8 % | 21,8 % | 38,9 % | 23,6 % | 37,5 % |
Liikevoitto, % | −11,1 % | 17 % | 35,9 % | 21,8 % | 35,9 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | - | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 189 000 | - | 291 000 | 357 000 | 287 000 |
Virallinen nimi
14.8.1991
Osakeyhtiö
Ylivieska
Katso kartallaPäätoimiala
Rakennusliike
Talonrakentaminen (41000)
Y-tunnus:
19.6.1991
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
19.6.1991
Kaupparekisteri:
14.8.1991
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
25.5.2020
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Rakennus Saarela Oy on perustettu vuonna 1991. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Ylivieska, ja pääasiallinen toimiala Rakennusliike.
Yhtiön Rakennus Saarela Oy liikevaihto oli 287 tuhatta ja tilikauden tulos 83 tuhatta. Liikevaihto laski 19,6%. Liikevoittoprosentti oli 35,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää