Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+67 %
+182 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 620 000 | 342 000 | 208 000 | 328 000 | 549 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 119,9 % | 0 % | −66,4 % | 57,7 % | 67,4 % |
Liiketulos, € | 191 000 | 65 000 | −38 000 | 35 000 | 128 000 |
Tilikauden tulos, € | 152 000 | 51 000 | −34 000 | 38 000 | 107 000 |
Käyttökate, % | 32,4 % | 19,1 % | −18,3 % | 12 % | 23,8 % |
Liikevoitto, % | 30,8 % | 19,1 % | −18,3 % | 10,7 % | 23,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 310 000 | 171 000 | 208 000 | 328 000 | 549 000 |
Virallinen nimi
1.4.2011
Osakeyhtiö
Mäntsälä
Katso kartallaPäätoimiala
Rakennusliike
Talonrakentaminen (41000)
Y-tunnus:
21.3.2011
Ennakkoperintärekisteri:
12.9.2024
Verohallinnon perustiedot:
4.4.2011
Työnantajarekisteri:
1.4.2011
Kaupparekisteri:
1.4.2011
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
16.3.2011
J. Mehtälä Oy on perustettu vuonna 2011. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Mäntsälä, ja pääasiallinen toimiala Rakennusliike.
Yhtiön J. Mehtälä Oy liikevaihto oli 549 tuhatta ja tilikauden tulos 107 tuhatta. Liikevaihto nousi 67,4%. Liikevoittoprosentti oli 23,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää