Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+21 %
+220 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/09 | 2022/09 | 2023/09 | 2024/09 | 2025/09 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 483 000 | 537 000 | 421 000 | 443 000 | 537 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −2,2 % | 11,2 % | −21,6 % | 5,2 % | 21,2 % |
Liiketulos, € | 354 000 | 319 000 | 126 000 | −151 000 | 180 000 |
Tilikauden tulos, € | 261 000 | 235 000 | 100 000 | −144 000 | 173 000 |
Käyttökate, % | 73,6 % | 59,6 % | 30,2 % | −33,6 % | 33,7 % |
Liikevoitto, % | 73,5 % | 59,5 % | 30 % | −34 % | 33,6 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 483 000 | 537 000 | 421 000 | 443 000 | 537 000 |
Virallinen nimi
1.10.1981
Osakeyhtiö
Turku
Katso kartallaELO YHTIÖT
Päätoimiala
Rakennusliike
Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen (68120)
Y-tunnus:
17.11.1981
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
17.11.1981
Kaupparekisteri:
1.10.1981
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
1.1.1995
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Elo & Elo Oy on perustettu vuonna 1981. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Turku, ja pääasiallinen toimiala Rakennusliike.
Yhtiön Elo & Elo Oy liikevaihto oli 537 tuhatta ja tilikauden tulos 173 tuhatta. Liikevaihto nousi 21,2%. Liikevoittoprosentti oli 33,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
09/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää