Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−4,9 %
−38 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 175 000 | 187 000 | 167 000 | 185 000 | 176 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 54,9 % | 6,9 % | −10,7 % | 10,8 % | −4,9 % |
Liiketulos, € | 44 000 | 38 000 | 16 000 | 32 000 | 19 000 |
Tilikauden tulos, € | 35 000 | 30 000 | 13 000 | 24 000 | 15 000 |
Käyttökate, % | 25,8 % | 20,8 % | 10,3 % | 17,8 % | 11 % |
Liikevoitto, % | 25,7 % | 20,5 % | 10 % | 17,6 % | 10,9 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 175 000 | 187 000 | 167 000 | 185 000 | 176 000 |
Virallinen nimi
16.1.2019
Osakeyhtiö
Lieto
Katso kartallaPäätoimiala
Rakennesuunnittelu
Rakennetekninen palvelu (71123)
Y-tunnus:
16.1.2019
Ennakkoperintärekisteri:
4.3.2019
Verohallinnon perustiedot:
25.1.2019
Työnantajarekisteri:
29.11.2023
Kaupparekisteri:
25.1.2019
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
4.3.2019
Sauvon Rakennussuunnittelu Oy on perustettu vuonna 2019. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Lieto, ja pääasiallinen toimiala Rakennesuunnittelu.
Yhtiön Sauvon Rakennussuunnittelu Oy liikevaihto oli 176 tuhatta ja tilikauden tulos 15 tuhatta. Liikevaihto laski 4,9%. Liikevoittoprosentti oli 10,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää