Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+40 %
−76 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen yksin
Liiketoiminta | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | - | 536 000 | 434 000 | 608 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 0 % | −19 % | 40,1 % |
Liiketulos, € | - | - | 140 000 | 292 000 |
Tilikauden tulos, € | 379 000 | 323 000 | 1 109 000 | 270 000 |
Käyttökate, % | - | - | 32,3 % | 48,2 % |
Liikevoitto, % | - | - | 32,3 % | 48,2 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | - | 4 | 4 | 5 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | 134 000 | 109 000 | 122 000 |
Virallinen nimi
8.4.2022
Osakeyhtiö
Salo
Katso kartallaPäätoimiala
Rahoitus ja luottotoiminta
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta (64990)
Y-tunnus:
8.4.2022
Ennakkoperintärekisteri:
28.3.2023
Verohallinnon perustiedot:
20.4.2022
Työnantajarekisteri:
1.3.2023
Kaupparekisteri:
20.4.2022
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.3.2023
Rahtiasema Yhtiöt Oy on perustettu vuonna 2022. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Salo, ja pääasiallinen toimiala Rahoitus ja luottotoiminta.
Yhtiön Rahtiasema Yhtiöt Oy liikevaihto oli 608 tuhatta ja tilikauden tulos 270 tuhatta. Liikevaihto nousi 40,1%. Liikevoittoprosentti oli 48,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 5 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 25% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää