Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+4 %
+34 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 371 000 | 284 000 | 414 000 | 601 000 | 625 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 22,9 % | −23,4 % | 45,8 % | 45,2 % | 4 % |
Liiketulos, € | 196 000 | 117 000 | 231 000 | 350 000 | 308 000 |
Tilikauden tulos, € | 160 000 | 113 000 | 185 000 | 277 000 | 372 000 |
Käyttökate, % | 52,9 % | 41,3 % | 56,1 % | 58,4 % | 49,3 % |
Liikevoitto, % | 52,9 % | 41,3 % | 56,1 % | 58,4 % | 49,3 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 186 000 | 142 000 | 207 000 | 301 000 | 313 000 |
Virallinen nimi
2.3.2012
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPoint Corporate Finance
Päätoimiala
Rahoitus ja luottotoiminta
Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta (66190)
Y-tunnus:
2.2.2012
Ennakkoperintärekisteri:
8.3.2012
Verohallinnon perustiedot:
7.3.2012
Työnantajarekisteri:
1.3.2012
Kaupparekisteri:
2.3.2012
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.3.2012
Point Capital Oy on perustettu vuonna 2012. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Rahoitus ja luottotoiminta.
Yhtiön Point Capital Oy liikevaihto oli 625 tuhatta ja tilikauden tulos 372 tuhatta. Liikevaihto nousi 4,0%. Liikevoittoprosentti oli 49,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää