Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+86 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/06 | 2023/05 | 2024/05 | 2025/05 | 2026/05 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 007 000 | 1 116 000 | 248 000 | 305 000 | 567 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 140,9 % | 10,8 % | −77,8 % | 23 % | 85,9 % |
Liiketulos, € | 700 000 | 786 000 | 3 000 | −70 000 | 89 000 |
Tilikauden tulos, € | 537 000 | 786 000 | −33 000 | - | 74 000 |
Käyttökate, % | 69 % | 67,6 % | 1 % | −20,4 % | 14,8 % |
Liikevoitto, % | 69,6 % | 70,5 % | 1,5 % | −22,9 % | 15,7 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 1 007 000 | 1 116 000 | 248 000 | 305 000 | 567 000 |
Virallinen nimi
1.1.1995
Osakeyhtiö
Lempäälä
Katso kartallaAro Advisory
ARoad
Aronetto
Päätoimiala
Rahoitus ja luottotoiminta
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta (64990)
Y-tunnus:
1.12.1995
Ennakkoperintärekisteri:
30.6.1995
Verohallinnon perustiedot:
1.12.1995
Kaupparekisteri:
31.5.1995
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
29.7.2025
Laskentamies Aro Oy on perustettu vuonna 1995. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Lempäälä, ja pääasiallinen toimiala Rahoitus ja luottotoiminta.
Yhtiön Laskentamies Aro Oy liikevaihto oli 567 tuhatta ja tilikauden tulos 74 tuhatta. Liikevaihto nousi 85,9%. Liikevoittoprosentti oli 15,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
05/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää