Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+197 %
+9,9 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2023/06 | 2024/06 | 2025/06 | 2026/06 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 012 000 | 1 886 000 | 640 000 | 5 604 000 | 16 632 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −4,5 % | 86,4 % | −66,1 % | 775,6 % | 196,8 % |
Liiketulos, € | −7 000 | - | −9 000 | 144 000 | 230 000 |
Tilikauden tulos, € | 87 000 | 255 000 | 50 000 | 212 000 | 233 000 |
Käyttökate, % | −0,6 % | - | −1,3 % | 2,6 % | 1,5 % |
Liikevoitto, % | −0,6 % | - | −1,3 % | 2,6 % | 1,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 1 012 000 | 1 886 000 | 640 000 | 5 604 000 | 16 632 000 |
Virallinen nimi
5.7.2018
Osakeyhtiö
Espoo
Katso kartallaPäätoimiala
Rahoitus ja luottotoiminta
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta (64990)
Y-tunnus:
5.7.2018
Ennakkoperintärekisteri:
5.7.2018
Verohallinnon perustiedot:
10.7.2018
Kaupparekisteri:
10.7.2018
FirstSpark Capital Oy on perustettu vuonna 2018. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Espoo, ja pääasiallinen toimiala Rahoitus ja luottotoiminta.
Yhtiön FirstSpark Capital Oy liikevaihto oli 16,63 miljoonaa ja tilikauden tulos 233 tuhatta. Liikevaihto nousi 196,8%. Liikevoittoprosentti oli 1,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
06/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää