Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+3,6 %
+761 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/08 | 2022/10 | 2023/10 | 2024/10 | 2025/10 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 423 000 | 516 000 | 332 000 | 618 000 | 640 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −46,5 % | 22 % | −35,7 % | 86,1 % | 3,6 % |
Liiketulos, € | −57 000 | 63 000 | 14 000 | 17 000 | 125 000 |
Tilikauden tulos, € | −57 000 | 62 000 | 13 000 | 18 000 | 155 000 |
Käyttökate, % | −12,9 % | 12,8 % | 5 % | 2,8 % | 19,7 % |
Liikevoitto, % | −13,4 % | 12,3 % | 4,3 % | 2,8 % | 19,7 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 106 000 | 516 000 | 332 000 | 618 000 | 640 000 |
Virallinen nimi
3.3.2003
Osakeyhtiö
Tampere
Katso kartallaPME Trading
Päätoimiala
Pintakäsittelylaitteet
Muualla luokittelematon muiden erikoiskoneiden valmistus (28990)
Y-tunnus:
17.1.2003
Ennakkoperintärekisteri:
17.1.2003
Verohallinnon perustiedot:
23.1.2003
Kaupparekisteri:
3.3.2003
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
7.1.2003
Pme-Trading Oy on perustettu vuonna 2003. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tampere, ja pääasiallinen toimiala Pintakäsittelylaitteet.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Metal Solutions Oy.
Yhtiön Pme-Trading Oy liikevaihto oli 640 tuhatta ja tilikauden tulos 155 tuhatta. Liikevaihto nousi 3,6%. Liikevoittoprosentti oli 19,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
10/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää