Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+16 %
−136 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/06 | 2022/06 | 2024/06 | 2025/06 | 2026/06 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 141 000 | 128 000 | 142 000 | 129 000 | 150 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 12,8 % | −9,2 % | 10,9 % | −9,1 % | 16,3 % |
Liiketulos, € | 1 000 | −1 000 | −17 000 | 14 000 | −1 000 |
Tilikauden tulos, € | - | −1 000 | −18 000 | 11 000 | −4 000 |
Käyttökate, % | 2 % | - | −10,9 % | 11,9 % | - |
Liikevoitto, % | 1,1 % | −0,7 % | −11,7 % | 11,3 % | −0,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 141 000 | 128 000 | 142 000 | 129 000 | 75 000 |
Virallinen nimi
9.12.1977
Osakeyhtiö
Orivesi
Katso kartallaPäätoimiala
Peltityöt ja pellit
Muu muualla luokittelematon monenlainen erikoistunut rakennustoiminta (43999)
Y-tunnus:
15.3.1978
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
15.3.1978
Kaupparekisteri:
9.12.1977
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Oriveden Peltisepänliike on perustettu vuonna 1977. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Orivesi, ja pääasiallinen toimiala Peltityöt ja pellit.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Oriveden Peltisepänliike Oy.
Yhtiön Oriveden Peltisepänliike liikevaihto oli 150 tuhatta ja tilikauden tulos -4 tuhatta. Liikevaihto nousi 16,3%. Liikevoittoprosentti oli -0,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
06/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää