Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−5,1 %
−62 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2022/02 | 2023/02 | 2024/02 | 2025/02 | 2026/02 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 885 000 | 1 259 000 | 908 000 | 924 000 | 877 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −5,9 % | 42,3 % | −27,9 % | 1,8 % | −5,1 % |
Liiketulos, € | 281 000 | 243 000 | 388 000 | 460 000 | 197 000 |
Tilikauden tulos, € | 210 000 | 160 000 | 287 000 | 337 000 | 127 000 |
Käyttökate, % | 32,5 % | 20 % | 43,5 % | 51,6 % | 23,5 % |
Liikevoitto, % | 31,8 % | 19,3 % | 42,8 % | 49,9 % | 22,5 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 885 000 | 1 259 000 | 908 000 | 924 000 | 877 000 |
Virallinen nimi
1.1.1997
Osakeyhtiö
Riihimäki
Katso kartallaReilukoti
Päätoimiala
Elintarvikeliikkeet
Päivittäistavarat
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta (64990)
Y-tunnus:
26.5.1997
Verohallinnon perustiedot:
26.5.1997
Työnantajarekisteri:
1.6.1997
Kaupparekisteri:
2.6.1997
Jpe Ruoka-Merkos Oy on perustettu vuonna 1997. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Riihimäki, ja pääasiallinen toimiala Päivittäistavarat.
Yhtiön toinen toimiala on elintarvikeliikkeet.
Yhtiön Jpe Ruoka-Merkos Oy liikevaihto oli 877 tuhatta ja tilikauden tulos 127 tuhatta. Liikevaihto laski 5,1%. Liikevoittoprosentti oli 22,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
02/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää