Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+11 %
+211 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen ja toimitusjohtaja yhdessä sekä hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/09 | 2022/09 | 2023/09 | 2024/09 | 2025/09 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 227 000 | 219 000 | 193 000 | 309 000 | 342 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −9,9 % | −3,5 % | −11,9 % | 60,1 % | 10,7 % |
Liiketulos, € | 29 000 | 8 000 | 6 000 | 44 000 | 59 000 |
Tilikauden tulos, € | 31 000 | 2 000 | 3 000 | 27 000 | 84 000 |
Käyttökate, % | 23,4 % | 12,8 % | 10,9 % | 29,7 % | 23,8 % |
Liikevoitto, % | 13,2 % | 4 % | 3,4 % | 14,4 % | 17,6 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 227 000 | 219 000 | 193 000 | 309 000 | 342 000 |
Virallinen nimi
13.6.1997
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Optiikka
Lääkinnällisten tuotteiden tukkukauppa (46462)
Y-tunnus:
16.6.1997
Ennakkoperintärekisteri:
18.1.2018
Verohallinnon perustiedot:
16.6.1997
Kaupparekisteri:
13.6.1997
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
18.1.2018
Light Vision Ltd Oy on perustettu vuonna 1997. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Optiikka.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Oy Light Vision Ltd.
Yhtiön Light Vision Ltd Oy liikevaihto oli 342 tuhatta ja tilikauden tulos 84 tuhatta. Liikevaihto nousi 10,7%. Liikevoittoprosentti oli 17,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
09/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää