Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+15 %
+108 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2025/12 | 2025/04 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 3 240 000 | 3 772 000 | 6 018 000 | 7 335 000 | 6 396 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 16,4 % | 59,5 % | 14,7 % | 6,3 % |
Liiketulos, € | 416 000 | 375 000 | 975 000 | 549 000 | 264 000 |
Tilikauden tulos, € | 348 000 | −379 000 | 859 000 | 549 000 | 264 000 |
Käyttökate, % | 11,9 % | 9,6 % | 16,1 % | 7,6 % | - |
Liikevoitto, % | 12,9 % | 10 % | 16,2 % | 7,5 % | 4,1 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2025 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2025 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 3 240 000 | 3 772 000 | 6 018 000 | 3 668 000 | 3 198 000 |
Virallinen nimi
7.5.2015
Osakeyhtiö
Turku
Katso kartallaPäätoimiala
Ohjelmatoimisto
Kulttuurialan ohjelmatoimistojen toiminta (74991)
Y-tunnus:
7.5.2015
Ennakkoperintärekisteri:
1.6.2015
Verohallinnon perustiedot:
26.5.2015
Työnantajarekisteri:
1.6.2015
Kaupparekisteri:
26.5.2015
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.2015
United Festivals Oy on perustettu vuonna 2015. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Turku, ja pääasiallinen toimiala Ohjelmatoimisto.
Yhtiön United Festivals Oy liikevaihto oli 7,34 miljoonaa ja tilikauden tulos 549 tuhatta. Liikevaihto nousi 14,7%. Liikevoittoprosentti oli 7,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää