Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−14 %
−120 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/02 | 2023/02 | 2024/02 | 2025/02 | 2026/02 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 167 000 | 196 000 | 173 000 | 153 000 | 132 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 28,5 % | 17,4 % | −11,7 % | −11,6 % | −13,7 % |
Liiketulos, € | 55 000 | 46 000 | 18 000 | 21 000 | −2 000 |
Tilikauden tulos, € | 43 000 | 36 000 | 14 000 | 15 000 | −3 000 |
Käyttökate, % | 32,4 % | 24 % | 10,7 % | 13,9 % | −1,2 % |
Liikevoitto, % | 33,2 % | 24 % | 10,9 % | 13,9 % | −1,2 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 167 000 | 196 000 | 173 000 | 153 000 | 132 000 |
Virallinen nimi
7.3.1980
Osakeyhtiö
Salo
Katso kartallaPäätoimiala
Naisten vaateliike
Erikoistunut vaatteiden vähittäiskauppa (47711)
Y-tunnus:
18.4.1980
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
18.4.1980
Työnantajarekisteri:
1.4.1980
Kaupparekisteri:
7.3.1980
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
1.6.2017
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Maleena on perustettu vuonna 1980. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Salo, ja pääasiallinen toimiala Naisten vaateliike.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Salon Maleena Oy.
Yhtiön Maleena liikevaihto oli 132 tuhatta ja tilikauden tulos -3 tuhatta. Liikevaihto laski 13,7%. Liikevoittoprosentti oli -1,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
02/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää