Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−7,4 %
+767 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2020/12 | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 416 000 | 247 000 | 281 000 | 202 000 | 187 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 48 % | −40,6 % | 0 % | −18,2 % | −7,4 % |
Liiketulos, € | 164 000 | 39 000 | 58 000 | 19 000 | 35 000 |
Tilikauden tulos, € | 118 000 | 19 000 | 31 000 | −9 000 | 60 000 |
Käyttökate, % | 45,4 % | 25,8 % | 25,1 % | 16,6 % | 18 % |
Liikevoitto, % | 39,6 % | 16,1 % | 20,9 % | 9,8 % | 18,9 % |
Maksuvalmius | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Henkilöstö | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 416 000 | 247 000 | 281 000 | 202 000 | 187 000 |
Virallinen nimi
23.11.1994
Osakeyhtiö
Korsnäs
Katso kartallaTurbokiva
Kvarken Material & Persontransporter
Päätoimiala
Nahkaa ja nahkatuotteet
Turkisten ja nahkojen tukkukauppa (46240)
Y-tunnus:
9.12.1994
Verohallinnon perustiedot:
9.12.1994
Kaupparekisteri:
23.11.1994
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.3.2017
Merliz Asia-Tex Ab Ltd on perustettu vuonna 1994. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Korsnäs, ja pääasiallinen toimiala Nahkaa ja nahkatuotteet.
Yhtiön Merliz Asia-Tex Ab Ltd liikevaihto oli 187 tuhatta ja tilikauden tulos 60 tuhatta. Liikevaihto laski 7,4%. Liikevoittoprosentti oli 18,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2024.
12/2024 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää