Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+3,1 %
−7,8 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 590 000 | 589 000 | 380 000 | 587 000 | 605 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 42,2 % | −0,2 % | −35,5 % | 54,5 % | 3,1 % |
Liiketulos, € | 417 000 | 385 000 | 159 000 | 389 000 | 369 000 |
Tilikauden tulos, € | 335 000 | 311 000 | 198 000 | 400 000 | 369 000 |
Käyttökate, % | 70,8 % | 65,5 % | 42 % | 66,4 % | 61,2 % |
Liikevoitto, % | 70,8 % | 65,5 % | 42 % | 66,4 % | 61,2 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 590 000 | 589 000 | 380 000 | 587 000 | 605 000 |
Virallinen nimi
5.4.1995
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Muovin raaka-aineet
Muovituotteet
Kemikaalien tukkukauppa (46850)
Y-tunnus:
22.11.1996
Verohallinnon perustiedot:
22.11.1996
Työnantajarekisteri:
1.1.1997
Kaupparekisteri:
5.4.1995
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.11.1996
NexPoint Materials Finland Oy on perustettu vuonna 1995. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Muovin raaka-aineet.
Yhtiön toinen toimiala on muovituotteet.
Yhtiön NexPoint Materials Finland Oy liikevaihto oli 605 tuhatta ja tilikauden tulos 369 tuhatta. Liikevaihto nousi 3,1%. Liikevoittoprosentti oli 61,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää