Päätoimipaikka
L-S Metsäenergia Oy - Energiapuun osto ja myynti. Ostamme ja myymme energiapuuta pääosin Rauman sekä lähiseudun alueelle. Palvelua vahvalla alan ammattitaidolla. Ota yhteyttä!
+41 %
+204 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2022/07 | 2023/07 | 2024/07 | 2025/07 | 2026/07 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 198 000 | 298 000 | 261 000 | 232 000 | 327 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −12,8 % | 50,5 % | −12,4 % | −11,1 % | 41 % |
Liiketulos, € | 14 000 | 13 000 | 17 000 | −17 000 | 39 000 |
Tilikauden tulos, € | 7 000 | 6 000 | 9 000 | −27 000 | 28 000 |
Käyttökate, % | 13,9 % | 8,4 % | 12,8 % | −0,8 % | 15,8 % |
Liikevoitto, % | 7,5 % | 4,4 % | 6,7 % | −7,2 % | 12,1 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 198 000 | 298 000 | 261 000 | 232 000 | 164 000 |
Virallinen nimi
26.8.2008
Osakeyhtiö
Rauma
Katso kartallaL-S Metsäenergia
Rauman Puunkuljetus
Päätoimiala
Metsäpalvelut
Tieliikenteen tavarankuljetus (49410)
Y-tunnus:
7.8.2008
Ennakkoperintärekisteri:
7.8.2008
Verohallinnon perustiedot:
5.9.2008
Työnantajarekisteri:
1.10.2008
Kaupparekisteri:
26.8.2008
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
4.8.2008
L-S Metsäenergia on perustettu vuonna 2008. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Rauma, ja pääasiallinen toimiala Metsäpalvelut.
Viralliselta nimeltään yhtiö on AV Metsätyöt Oy.
Yhtiön L-S Metsäenergia liikevaihto oli 327 tuhatta ja tilikauden tulos 28 tuhatta. Liikevaihto nousi 41,0%. Liikevoittoprosentti oli 12,1%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
07/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää