Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+2,2 %
+0 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2022/05 | 2023/05 | 2024/05 | 2025/05 | 2026/05 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 186 000 | 178 000 | 166 000 | 136 000 | 139 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 23,2 % | −4,3 % | −6,7 % | −18,1 % | 2,2 % |
Liiketulos, € | 12 000 | 13 000 | 13 000 | 8 000 | 4 000 |
Tilikauden tulos, € | 6 000 | 7 000 | 6 000 | 2 000 | 2 000 |
Käyttökate, % | 13,9 % | 14,2 % | 14,2 % | 12,9 % | 9,6 % |
Liikevoitto, % | 6,6 % | 7,7 % | 8,2 % | 6 % | 3,3 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 186 000 | 178 000 | 166 000 | 136 000 | 139 000 |
Virallinen nimi
18.6.2010
Osakeyhtiö
Rautalampi
Katso kartallaPäätoimiala
Metsäkoneet, tarvikkeet ja huollot
Maa- ja metsätalouskoneiden korjaus ja huolto (33122)
Y-tunnus:
28.5.2010
Ennakkoperintärekisteri:
1.6.2010
Verohallinnon perustiedot:
28.5.2010
Työnantajarekisteri:
1.6.2010
Kaupparekisteri:
18.6.2010
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
20.4.2015
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.2010
Myllyn Metalli ja Huolto Oy on perustettu vuonna 2010. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Rautalampi, ja pääasiallinen toimiala Metsäkoneet, tarvikkeet ja huollot.
Yhtiön Myllyn Metalli ja Huolto Oy liikevaihto oli 139 tuhatta ja tilikauden tulos 2 tuhatta. Liikevaihto nousi 2,2%. Liikevoittoprosentti oli 3,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
05/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää