Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+35 %
+220 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/07 | 2023/07 | 2024/07 | 2025/07 | 2026/07 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 166 000 | 173 000 | 152 000 | 155 000 | 210 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 27,7 % | 4,2 % | −12,1 % | 2 % | 35,5 % |
Liiketulos, € | 58 000 | 42 000 | 31 000 | 12 000 | 26 000 |
Tilikauden tulos, € | 46 000 | 34 000 | 23 000 | 5 000 | 16 000 |
Käyttökate, % | 42,3 % | 30,1 % | 26,9 % | 13,7 % | 24,8 % |
Liikevoitto, % | 35 % | 24,8 % | 20,8 % | 7,9 % | 12,7 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 166 000 | 173 000 | 152 000 | 155 000 | 210 000 |
Virallinen nimi
13.2.2019
Osakeyhtiö
Ilmajoki
Katso kartallaCrotec
Päätoimiala
Metallituotteet
Metallituotteiden korjaus ja huolto (33110)
Y-tunnus:
13.2.2019
Ennakkoperintärekisteri:
1.4.2019
Verohallinnon perustiedot:
3.4.2019
Kaupparekisteri:
1.4.2019
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.4.2019
Westinox Oy on perustettu vuonna 2019. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Ilmajoki, ja pääasiallinen toimiala Metallituotteet.
Yhtiön Westinox Oy liikevaihto oli 210 tuhatta ja tilikauden tulos 16 tuhatta. Liikevaihto nousi 35,5%. Liikevoittoprosentti oli 12,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
07/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää