Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+17 %
−75 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 205 000 | 724 000 | 1 266 000 | 615 000 | 722 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 253,5 % | 253,2 % | 74,9 % | −51,4 % | 17,4 % |
Liiketulos, € | 125 000 | 346 000 | 466 000 | 97 000 | 25 000 |
Tilikauden tulos, € | 100 000 | 275 000 | 370 000 | 76 000 | 19 000 |
Käyttökate, % | 61,6 % | 47,9 % | 36,9 % | 15,8 % | 3,6 % |
Liikevoitto, % | 61,6 % | 47,9 % | 36,9 % | 15,8 % | 3,6 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 41 000 | 121 000 | 211 000 | 103 000 | 120 000 |
Virallinen nimi
9.12.2017
Osakeyhtiö
Tampere
Katso kartallaPäätoimiala
Metallintyöstökoneet
Metallin työstökoneiden ja metallin työstöön tarkoitettujen konetyökalujen valmistus (28410)
Y-tunnus:
9.12.2017
Ennakkoperintärekisteri:
19.7.2021
Verohallinnon perustiedot:
15.1.2018
Työnantajarekisteri:
1.7.2021
Kaupparekisteri:
15.1.2018
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
25.5.2020
PressOne Oy on perustettu vuonna 2017. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tampere, ja pääasiallinen toimiala Metallintyöstökoneet.
Yhtiön PressOne Oy liikevaihto oli 722 tuhatta ja tilikauden tulos 19 tuhatta. Liikevaihto nousi 17,4%. Liikevoittoprosentti oli 3,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 6 työntekijää. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää