Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+5,4 %
+437 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen ja toimitusjohtaja yhdessä sekä hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/03 | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 731 000 | 759 000 | 854 000 | 501 000 | 528 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 17,5 % | 3,8 % | 12,5 % | −41,3 % | 5,4 % |
Liiketulos, € | 2 000 | −52 000 | 32 000 | −26 000 | 107 000 |
Tilikauden tulos, € | - | −58 000 | - | −30 000 | 101 000 |
Käyttökate, % | 0,3 % | −6,7 % | 3,8 % | −5,1 % | 20,2 % |
Liikevoitto, % | 0,3 % | −6,8 % | 3,8 % | −5,1 % | 20,3 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 731 000 | 759 000 | 854 000 | 501 000 | 528 000 |
Virallinen nimi
1.1.1993
Osakeyhtiö
Pöytyä
Katso kartallaPäätoimiala
Maatalouskoneet, maataloustarvikkeet
Maa- ja metsätalouskoneiden ja -tarvikkeiden tukkukauppa (46610)
Y-tunnus:
15.1.1993
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
15.1.1993
Kaupparekisteri:
20.1.1993
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Yläneen Maatalouskauppa Oy on perustettu vuonna 1993. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Pöytyä, ja pääasiallinen toimiala Maatalouskoneet, maataloustarvikkeet.
Yhtiön Yläneen Maatalouskauppa Oy liikevaihto oli 528 tuhatta ja tilikauden tulos 101 tuhatta. Liikevaihto nousi 5,4%. Liikevoittoprosentti oli 20,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
03/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää