Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−37 %
−91 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja, hallituksen jäsen ja hallituksen varajäsen kukin yksin.
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 571 000 | 550 000 | 594 000 | 700 000 | 443 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 4,8 % | −3,7 % | 8 % | 17,9 % | −36,7 % |
Liiketulos, € | 25 000 | −18 000 | 237 000 | 187 000 | 68 000 |
Tilikauden tulos, € | 1 000 | −49 000 | 137 000 | 117 000 | 11 000 |
Käyttökate, % | 14,4 % | 10,7 % | 44,7 % | 30,8 % | 32,7 % |
Liikevoitto, % | 4,4 % | −3,1 % | 40 % | 26,8 % | 15,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 571 000 | 550 000 | 594 000 | 700 000 | 222 000 |
Virallinen nimi
10.8.2016
Osakeyhtiö
Säkylä
Katso kartallaKanaKankare
Päätoimiala
Maatalouden palvelut
Yhdistetty kasvinviljely ja kotieläintalous (01500)
Y-tunnus:
10.8.2016
Ennakkoperintärekisteri:
24.8.2016
Verohallinnon perustiedot:
25.8.2016
Kaupparekisteri:
24.8.2016
Arvonlisäverovelvollisuus:
Alkutuottajana arvonlisäverovelvollinen:
1.4.2023
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
24.8.2016
Saulan Tila Oy on perustettu vuonna 2016. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Säkylä, ja pääasiallinen toimiala Maatalouden palvelut.
Yhtiön Saulan Tila Oy liikevaihto oli 443 tuhatta ja tilikauden tulos 11 tuhatta. Liikevaihto laski 36,7%. Liikevoittoprosentti oli 15,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää