Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+17 %
+86 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 170 000 | 194 000 | 120 000 | 140 000 | 164 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −12,4 % | 0 % | −29,4 % | 16,7 % | 17,1 % |
Liiketulos, € | 71 000 | 26 000 | 2 000 | −4 000 | −4 000 |
Tilikauden tulos, € | 54 000 | 12 000 | −15 000 | −28 000 | −4 000 |
Käyttökate, % | 50,2 % | 20,6 % | 14 % | 14,1 % | 13,5 % |
Liikevoitto, % | 42 % | 13,5 % | 2,4 % | −2,4 % | −2 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 170 000 | 194 000 | 120 000 | 140 000 | 164 000 |
Virallinen nimi
9.3.2021
Osakeyhtiö
Vihti
Katso kartallaPäätoimiala
Maanviljely
Viljakasvien, pois lukien riisi, palkokasvien ja öljysiemenkasvien viljely (01110)
Y-tunnus:
9.3.2021
Ennakkoperintärekisteri:
4.5.2021
Verohallinnon perustiedot:
6.5.2021
Kaupparekisteri:
4.5.2021
Arvonlisäverovelvollisuus:
Alkutuottajana arvonlisäverovelvollinen:
4.5.2021
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
4.5.2021
Vierelä Agro Oy on perustettu vuonna 2021. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vihti, ja pääasiallinen toimiala Maanviljely.
Yhtiön Vierelä Agro Oy liikevaihto oli 164 tuhatta ja tilikauden tulos -4 tuhatta. Liikevaihto nousi 17,1%. Liikevoittoprosentti oli -2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää