Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−35 %
−26 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen yksin
Liiketoiminta | 2022/05 | 2023/05 | 2024/05 | 2025/05 | 2026/05 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 617 000 | 957 000 | 803 000 | 1 183 000 | 769 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −37,9 % | 55,1 % | −16,1 % | 47,3 % | −35 % |
Liiketulos, € | 104 000 | 163 000 | 216 000 | 277 000 | 161 000 |
Tilikauden tulos, € | 83 000 | 428 000 | 183 000 | 243 000 | 181 000 |
Käyttökate, % | 16,9 % | 17,1 % | 27 % | 23,4 % | 21 % |
Liikevoitto, % | 17 % | 17,1 % | 27 % | 23,4 % | 21,1 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 617 000 | 957 000 | 803 000 | 1 183 000 | 769 000 |
Virallinen nimi
1.1.1984
Osakeyhtiö
Vantaa
Katso kartallaPäätoimiala
Maanrakennus ja maansiirto
Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen (42990)
Y-tunnus:
22.7.1986
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
22.7.1986
Kaupparekisteri:
13.9.1984
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
23.2.2022
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.1.2019
T. Peltoniemi Oy on perustettu vuonna 1984. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vantaa, ja pääasiallinen toimiala Maanrakennus ja maansiirto.
Viralliselta nimeltään yhtiö on T Peltoniemi Oy.
Yhtiön T. Peltoniemi Oy liikevaihto oli 769 tuhatta ja tilikauden tulos 181 tuhatta. Liikevaihto laski 35%. Liikevoittoprosentti oli 21,1%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
05/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää