Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+15 %
−13 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 560 000 | 1 107 000 | 1 087 000 | 342 000 | 393 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 42 % | −29 % | −1,8 % | −68,5 % | 14,9 % |
Liiketulos, € | 446 000 | 286 000 | 277 000 | 521 000 | 655 000 |
Tilikauden tulos, € | 18 300 000 | 12 746 000 | 15 173 000 | 26 190 000 | 22 818 000 |
Käyttökate, % | 27,9 % | 25,9 % | 25,5 % | 152,9 % | 166,8 % |
Liikevoitto, % | 28,6 % | 25,9 % | 25,5 % | 152,9 % | 166,8 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 6 | 3 | 3 | 2 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 260 000 | 369 000 | 362 000 | 171 000 | 197 000 |
Virallinen nimi
27.11.2019
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Maanrakennus ja maansiirto
Teiden ja moottoriteiden rakentaminen (42110)
Y-tunnus:
27.11.2019
Ennakkoperintärekisteri:
3.4.2020
Verohallinnon perustiedot:
3.12.2019
Työnantajarekisteri:
3.4.2020
Kaupparekisteri:
3.12.2019
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
3.4.2020
Peab Industri Holding Oy on perustettu vuonna 2019. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Maanrakennus ja maansiirto.
Yhtiön Peab Industri Holding Oy liikevaihto oli 393 tuhatta ja tilikauden tulos 22,82 miljoonaa. Liikevaihto nousi 14,9%. Liikevoittoprosentti oli 166,8%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää