Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+10 %
+258 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja yksin
Liiketoiminta | 2022/04 | 2023/04 | 2024/04 | 2025/04 | 2026/04 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 150 000 | 135 000 | 184 000 | 160 000 | 176 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 5,6 % | −10 % | 36,3 % | −13 % | 10 % |
Liiketulos, € | 28 000 | 3 000 | 39 000 | −19 000 | 30 000 |
Tilikauden tulos, € | 21 000 | - | 28 000 | −19 000 | 30 000 |
Käyttökate, % | 33 % | 28,2 % | 36,5 % | 1,3 % | 27,6 % |
Liikevoitto, % | 19 % | 2,9 % | 21,6 % | −11,6 % | 17,6 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 150 000 | 135 000 | 184 000 | 160 000 | 176 000 |
Virallinen nimi
13.3.2017
Osakeyhtiö
Pudasjärvi
Katso kartallaPäätoimiala
Maanrakennus ja maansiirto
Rakennuspaikan valmistelutyöt (43120)
Y-tunnus:
13.3.2017
Ennakkoperintärekisteri:
3.4.2017
Verohallinnon perustiedot:
28.3.2017
Kaupparekisteri:
28.3.2017
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
3.4.2017
Maarakennus Korentokangas Oy on perustettu vuonna 2017. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Pudasjärvi, ja pääasiallinen toimiala Maanrakennus ja maansiirto.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Maarakennus Korentokangas OY.
Yhtiön Maarakennus Korentokangas Oy liikevaihto oli 176 tuhatta ja tilikauden tulos 30 tuhatta. Liikevaihto nousi 10%. Liikevoittoprosentti oli 17,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
04/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää