Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−4,1 %
−21 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/10 | 2022/10 | 2023/10 | 2024/10 | 2025/10 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 168 000 | 234 000 | 270 000 | 246 000 | 236 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 39,3 % | 15,4 % | −8,9 % | −4,1 % |
Liiketulos, € | 45 000 | 42 000 | 41 000 | 51 000 | 38 000 |
Tilikauden tulos, € | 34 000 | 32 000 | 26 000 | 34 000 | 27 000 |
Käyttökate, % | 50 % | 37,6 % | 48,4 % | 48,8 % | 40,8 % |
Liikevoitto, % | 27,2 % | 18 % | 15,6 % | 21 % | 16,2 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 168 000 | 234 000 | 270 000 | 246 000 | 236 000 |
Virallinen nimi
14.7.2020
Osakeyhtiö
Hämeenkyrö
Katso kartallaPäätoimiala
Maanrakennus ja maansiirto
Rakennuspaikan valmistelutyöt (43120)
Y-tunnus:
14.7.2020
Ennakkoperintärekisteri:
14.7.2020
Verohallinnon perustiedot:
24.7.2020
Kaupparekisteri:
24.7.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
14.7.2020
Maanrakennus Pohjala Oy on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Hämeenkyrö, ja pääasiallinen toimiala Maanrakennus ja maansiirto.
Yhtiön Maanrakennus Pohjala Oy liikevaihto oli 236 tuhatta ja tilikauden tulos 27 tuhatta. Liikevaihto laski 4,1%. Liikevoittoprosentti oli 16,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
10/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää