Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−22 %
−89 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/04 | 2023/04 | 2024/04 | 2025/04 | 2026/04 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 252 000 | 326 000 | 309 000 | 442 000 | 344 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −26,7 % | 29,4 % | −5,2 % | 43 % | −22,2 % |
Liiketulos, € | −7 000 | 31 000 | 14 000 | 44 000 | 5 000 |
Tilikauden tulos, € | −6 000 | 26 000 | 11 000 | 35 000 | 4 000 |
Käyttökate, % | −0,8 % | 10,5 % | 5,5 % | 10,5 % | 1,9 % |
Liikevoitto, % | −2,4 % | 9,6 % | 4,8 % | 10,1 % | 1,6 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 252 000 | 326 000 | 309 000 | 442 000 | 344 000 |
Virallinen nimi
1.6.2014
Osakeyhtiö
Ikaalinen
Katso kartallaPäätoimiala
Maanrakennus ja maansiirto
Rakennuspaikan valmistelutyöt (43120)
Y-tunnus:
13.1.2014
Ennakkoperintärekisteri:
2.6.2014
Verohallinnon perustiedot:
4.6.2014
Työnantajarekisteri:
2.6.2014
Kaupparekisteri:
1.6.2014
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
2.6.2014
Hs-Kaivu Oy on perustettu vuonna 2014. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Ikaalinen, ja pääasiallinen toimiala Maanrakennus ja maansiirto.
Yhtiön Hs-Kaivu Oy liikevaihto oli 344 tuhatta ja tilikauden tulos 4 tuhatta. Liikevaihto laski 22,2%. Liikevoittoprosentti oli 1,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
04/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää