Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+12 %
+17 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 211 000 | 288 000 | 288 000 | 294 000 | 330 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −1,4 % | 36,5 % | 0 % | 2,1 % | 12,2 % |
Liiketulos, € | 106 000 | 135 000 | 153 000 | 131 000 | 162 000 |
Tilikauden tulos, € | 85 000 | 102 000 | 132 000 | 111 000 | 130 000 |
Käyttökate, % | 47 % | 47,2 % | 53,5 % | 48,6 % | 53,7 % |
Liikevoitto, % | 50,7 % | 47,2 % | 53,5 % | 44,7 % | 49,3 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 211 000 | 288 000 | 288 000 | 294 000 | 330 000 |
Virallinen nimi
1.1.2003
Osakeyhtiö
Joensuu
Katso kartallaPäätoimiala
Laivaliikennettä: henkilöliikenne
Sisävesiliikenteen tavarankuljetus (50400)
Y-tunnus:
4.7.2003
Ennakkoperintärekisteri:
5.8.2003
Verohallinnon perustiedot:
8.8.2003
Työnantajarekisteri:
5.8.2003
Kaupparekisteri:
5.8.2003
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
5.8.2003
Vesistökuljetus Laukkanen Oy on perustettu vuonna 2003. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Joensuu, ja pääasiallinen toimiala Laivaliikennettä: henkilöliikenne.
Yhtiön Vesistökuljetus Laukkanen Oy liikevaihto oli 330 tuhatta ja tilikauden tulos 130 tuhatta. Liikevaihto nousi 12,2%. Liikevoittoprosentti oli 49,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää